Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından onaylanan İmar Barışı yasası kapsamında, konuyla ilgili birçok soru gündemde yerini almaya devam etmektedir. Bunlardan birisi yapı kayıt belgesi nereden alınır? sorusudur. Yapı kayıt belgesi alınması zorunluluğu, ilgili belgenin nereden alınacağı konusunda merak edilenleri beraberinde getirmiştir.

Yapı kayıt belgesi nereden alınır? sorusu, kısa süre önce onaylanan İmar Barışı yasası ile 13 milyonu aşkın yapının ruhsat ve imar durumunu ilgilendiren önemli bir soru olarak karşımızda. Konuyla ilgisi bulunan vatandaşların, söz konusu belgeyi almaları zaruri bir gereklilik.

Peki, yapı kayıt belgesi nereden alınır? Yapı kayıt belgesini almak isteyen kişilerin, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın ilgili birimlerine veya Bakanlık tarafından yetkilendirilecek özel yapı denetim firmalarına başvurması gerekecek. İmar barışı kapsamında gerekli başvurular için belirlenen son gün 31 Aralık 2018. Bu tarihe kadar gerekli başvuruların yapılması gerekmektedir. Bu konuda hizmet veren Yapı Kayıt Merkezi sizin için işlemleri hızlandırarak yapı kayıt belgenizi çıkartmaktadır. www.yapikayitmerkezi.net

Yapı kayıt belgesi nereden alınır? sorusunun cevabı bu şekilde. Bu belge resmi evrak niteliğinde işlem görecek ve bu sayede tapu işlemlerinin kolaylaşması sağlanacak.

Başvuru İçin: http://yapikayitmerkezi.net/yapi-kayit-belgesi-basvur/